اسپانیا خواهان اتمام درگیری ها در شمال سوریه شد

به گزارش آوای بورالان، وزیر امور خارجه اسپانیا با بیان این که جنگ در شمال سوریه موجب صلح نخواهد شد گفت: عملیات ترکیه در این منطقه باید متوقف گردد.

اسپانیا خواهان اتمام درگیری ها در شمال سوریه شد

به گزارش گروه بین الملل آوای بورالان، جوزپ بورل وزیر امور خارجه اسپانیا گفت: درگیری ها در سوریه به صورت نظامی قابل حل نیست و عملیات نظامی ترکیه در این منطقه متوقف گردد.

به نوشته روزنامه اسپانیایی ال پایس، بورل روز پنجشنبه در نشست خبری مشترکی با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: درگیری ها در سوریه با شلیک گلوله سرانجام نمی یابد. نکته مهم این است که اتحادیه اروپا درقبال این مسئله همانند یک گروه همخوانی هماهنگ عمل کند، حتی اگر در آن صدا های مختلفی وجود داشته باشد.

این روزنامه نوشت: بورل روز چهارشنبه نیز خواهان توقف عملیات جنگی در شمال سوریه شده بود.

این در حالی است که دفتر نمایندگی اسپانیا در ناتو پیشتر در توئیت هایی از عملیات ترکیه برای تامین امنیت مرزهایش حمایت نموده بود، اما دو روز بعد و پس از اعتراض اتحادیه اروپا به آنکارا، این توئیت ها را پاک نموده و موضعش را تغییر داد.

کشور های مختلف اتحادیه اروپا مواضع مختلفی در قبال حمله ارتش ترکیه به شمال سوریه اتخاذ نموده و نهایتاً به محکوم کردن لفظی آن بسنده نموده اند.

به نوشته پایگاه ای بی سی اینترنشنال، اسپانیا میخواهد وضعیت مرز های ترکیه و سوریه را مورد ارزیابی قرار دهد تا درخصوص تمدید یا خروج از عملیات نظامی ناتو در حمایت از ترکیه تصمیم گیری کند.

از ماه ژانویه 2015 (دی ماه 1393)، 150 پرسنل نظامی اسپانیایی مسئولیت عملیات مربوط به رسیدگی به آتش بار سامانه موشکی پاتریوت را بر عهده داشته اند. قرار بود این عملیات، ماه دسامبر سال آینده میلادی تمدید گردد.

ارتش ترکیه از روز چهارشنبه به بهانه مقابله با تروریسم و پاکسازی مرز سوریه و ترکیه از حضور شبه نظامیان کردی که آنکارا آن ها را تروریست می داند، به شمال سوریه حمله کرد.

شروع عملیات نظامی ترکیه یک روز بعد از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از تماس تلفنی با اردوغان، از تصمیم خود برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از شمال سوریه اطلاع داد. کرد ها این اقدام آمریکا را خنجر از پشت توصیف نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اسپانیا خواهان اتمام درگیری ها در شمال سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپانیا خواهان اتمام درگیری ها در شمال سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021