استقرار جنگنده های اف-15 نیروی هوایی آمریکا در آلمان

آمریکا به بهانه تهدید روسیه و تامین امنیت متحدان خود در اروپا، گروهی از جنگنده های چند منظوره اف-15 خود را در آلمان مستقر کرد.

استقرار جنگنده های اف-15 نیروی هوایی آمریکا در آلمان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروی هوایی آمریکا مستقر در اروپا از استقرار یک دسته پروازی از جنگنده هایاف-15 ای ایگل خود در اروپا اطلاع داد.

وبگاه دیفنس بلاگ سه شنبه گزارش داد که بر اساس بیانیه نیروی هوایی آمریکا یک دسته پروازی از جنگنده های اف-15 ای را همراه با خلبانان و تجهیزات مربوطه را به پایگاه هواییاسپانگدالهم واقع در آلمان و برای آشنایی با عرصه های رزمی، آموزش با متحدان، شرکا و هماهنگی با دیگر هواپیماهای جنگی ایالات متحده در منطقه مستقر نموده است. این دسته پروازی از پایگاه هوایی سیمور جانسون ایالت کارولینای شمالی راهی آلمان شده است.جنگنده های اف-15 ایی چند منظوره هستند و قابلیت رزم هوایی یا هوا به زمین در هر شرایط جوی را دارند.

به نوشته دیفنس بلاگ، در بیانیه نیروی هوایی آمریکا آمده است: ما به طور مرتب نیروهای مکمل ناتو و نیروهای آمریکایی را به منظور جلوگیری از تهدیدات روسیه و دیگران و همچنین بهبود قابلیت همکاری با متحدان و شرکای خود به اروپا اعزام می کنیم.

نیروی هوایی آمریکا چندی قبل نیز به منظور تامین امنیت متحدان خود چند فروند جنگنده اف-35 لایتنینگ را به آلمان اعزام نموده است. نیروی هوایی آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد که یک دسته پروازی جنگنده اف-35 همراه با خلبانان و تجهیزات مرتبط با آن را به پایگاه هوایی اسپانگداهلم آلمان، برای شرکت در تمرینات و انجام عملیات به این کشور اعزام نموده است. (جزئیات بیشتر)

بنابر اعلام وزارت دفاع آمریکا، حدود 20 درصد نیروهای نظامی برون مرزی این کشور در آلمان حضور دارند و این کشور 250 پایگاه نظامی در آلمان دارد. بعضی از مهمترین پایگاه های نظامی آمریکا در آلمان رامشتاین، لندستوهل، پاتریک هنری، آنسباخ،بامبرگ، بوام هلدر،گرافنور و کایزرسلاترن هستند.

این در حالی است که مردم آلمان بارها تظاهراتی را در اعتراض به حضور نظامی آمریکا در این کشور برپا نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "استقرار جنگنده های اف-15 نیروی هوایی آمریکا در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار جنگنده های اف-15 نیروی هوایی آمریکا در آلمان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021