اردوی مشترک باعث افزایش سطح آمادگی ووشوکاران می گردد، ما باید از همه جهات با چینی ها در مسابقات جهانی بجنگیم

اوجاقی گفت: به نظرم تشکیل اردو های مشترک خیلی خوب است، چرا که ملی پوشان به سطح آمادگی لازم می رسند.

اردوی مشترک باعث افزایش سطح آمادگی ووشوکاران می گردد، ما باید از همه جهات با چینی ها در مسابقات جهانی بجنگیم

حسین اوجاقی سرمربی تیم ملی ووشو کشورمان در گفت و گو با، درباره وضعیت این تیم قبل از اعزام به مسابقات جهانی شانگ های چین اظهار کرد: ششمین مرحله اردوی خود را در آموزشگاه ووشو سپری می کنیم و بعد از آن یک اردوی دیگر هم داریم و سپس راهی شانگ های چین می شویم تا آماده مسابقات جهانی شویم. 3 مرحله ابتدایی اردویمان را برای انتخاب نفرات اصلی تیم ملی گذراندیم و تاکنون 90 درصد از ملی پوشان برای حضور در مسابقات جهانی فیکس شدند.

او ادامه داد: ما با تیم ملی لبنان در مرحله سوم اردوی خود تمرینات مشترک داشتیم و در اردوی پنجم هم با تیم ملی کرواسی تمرین کردیم و اکنون هم با تیم ملی ارمنستان اردوی مشترک داریم. علاوه بر این قرار است با تیم ملی افغانستان هم اردوی مشترک در روز های آینده داشته باشیم.

تمرین ورزشکاران جوان با خارجی ها در افزایش تجربه شان موثر است

اوجاقی درباره اینکه برگزاری اردوی مشترک با سایر تیم های ووشو چقدر برای ملی پوشان مفید است، گفت: به نظرم تشکیل اردو های مشترک خیلی خوب است چرا که ملی پوشان به سطح آمادگی لازم می رسند. همچنین از علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو تشکر می کنم که این اردو ها را برای تیم ملی تدارک دیده است تا با آمادگی کامل به مسابقات جهانی برویم. اکثر ملی پوشان ووشو از تیم ملی جوانان هستند و تجربه کمی دارند. به هر حال ورزشکاران جوان با خارجی ها تمرین می نمایند و این باعث می گردد که تجربه شان زیاد گردد.

او درباره اینکه حریفان تدارکاتی تیم ملی ووشو قدرتمند هستند، گفت: بله تیم ملی ووشو ارمنستان ورزشکاران قدرتمندی دارد و ووشوکار وزن 52 کیلو این کشور سال گذشته در مسابقات جوانان طلا گرفته است و بعضی از نفرات این تیم هم در اروپا مدال گرفتند. اردوی مشترک برای هر 2 تیم ملی مفید خواهد بود.

اوجاقی درباره اینکه از تیم ملی ووشو حمایت های لازم می گردد، بیان نمود: علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو حمایت لازم را از تیم ملی می نماید و او با وجود مسائل اقتصادی فدراسیون، امکانات را بدون کم و کسر در اختیار ما قرار داده است.

شناخت نسبی از حریفان خود در مسابقات جهانی داریم

سرمربی ووشو کشورمان درباره حریفان تیم ملی در مسابقات جهانی شانگ های چین گفت: تیم ملی چین حریف اصلی مان است و تیم ملی روسیه هم در بخش ساندا رقیب ماست و تیم های ملی ویتنام و کره در سبک وزن ها برای ما مهم هستند. شناخت نسبی از حریفان خود داریم.

او درباره پیش بینی اش از نتایج تیم ملی ووشو در مسابقات جهانی گفت: ما همه کوشش خود را می کنیم که بهترین نتیجه را در این رقابت ها بگیریم و امیدواریم 5 ووشوکار ما مدال بگیرند. همچنین سیفی با تجربه خوبی که دارد شانس زیادی برای کسب مدال دارد.

اوجاقی درباره آینده ووشو کشورمان را چطور می بیند، گفت: به نظرم اگر بر روی ورزشکاران جوان سرمایه گذاری کنیم در آن صورت آن ها در آینده در بازی های آسیایی می توانند مدال بگیرند.

نفرات راه یافته به اردوی تیم ملی ووشو تعیین شدند

مسئولان ورزش باید بودجه فدراسیون ووشو را افزایس بدهند

سرمربی ووشو کشورمان درباره اینکه مسئولان برای پیشرفت این رشته ورزشی باید چه کار هایی انجام بدهند، گفت: به نظرم باید بودجه فدراسیون ووشو را افزایش بدهند و در استان ها هم سرمایه گذاری نمایند.

او درباره اینکه استفاده از مربیان ایرانی در ووشو بیان نمود: بله مربیان ایرانی چند سال با چینی ها کار کردند و اکنون هم به خودکفایی رسیدند و حمایت ها از مربیان داخلی خوب است.

اوجاقی درباره اینکه مسابقات جهانی ووشو در چین برگزار می گردد و نگرانی بابت نفوذ چینی ها در نتایج ندارد، گفت: ما باید از همه جهات از جمله داوری با چینی ها بجنگیم و باید کاری کنیم که داوری ها روی نتایج ما تاثیری نداشته باشد.

سرمربی ووشو درباره اینکه چرا 5 وزن به مسابقات جهانی اعزام می گردد، بیان نمود: قانون فدراسیون جهانی است که از 10 وزن مجاز هستیم که 5 وزن به مسابقات جهانی اعزام کنیم. به هر حال ما بعد از آنالیز لازم 5 ورزشکاری را اعزام می کنیم که شرایط بهتری برای مدال آوری داشته باشند.

به "اردوی مشترک باعث افزایش سطح آمادگی ووشوکاران می گردد، ما باید از همه جهات با چینی ها در مسابقات جهانی بجنگیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوی مشترک باعث افزایش سطح آمادگی ووشوکاران می گردد، ما باید از همه جهات با چینی ها در مسابقات جهانی بجنگیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021