ضمن تبریک فرارسیدن ایام نوروز 98، به اطلاع می‌رساند، آوای بورالان  از روز شنبه سوم تا یکشنبه یازدهم فروردین بجز جمعه نهم از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز و پاسخگوی مسافرین عزیز می‌باشد.

ارتباط با روسیه و چین نشان از شکست سیاست منزوی کردن ایران دارد

شعیب بهمن کارشناس مسائل بین الملل در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص تاثیر همراهی روسیه و چین با ایران در ابعاد اقتصادی و سیاسی در دوران اعمال تحریم های آمریکا، اظهارداشت: رابطه با روسیه و چین در دوران تحریم ها برای ایران هم از منظر سیاسی و هم اقتصادی اهمیت زیادی دارد. در وهله اول این ارتباط با دو کشور قدرتمند دنیا نشان می دهد که سیاست تحریم آمریکا در قبال ایران به منظور انزوای بین المللی کشور ما بی تاثیر بوده چرا که ما با دو کشور سطح بالای دنیای در ابعاد اقتصادی، سیاسی و نظامی همکاری های خوب و گسترده ای داریم.

ارتباط با روسیه و چین نشان از شکست سیاست منزوی کردن ایران دارد

وی گفت: نفس وجود ارتباط با دو کشور روسیه و چین به معنای شکست سیاست تحریم و منزوی کردن ایران است و از طرف دیگر رابطه با این دو کشور نشان دهنده این است که روسیه و چین برخلاف خواسته آمریکا تحت تاثیر سیاست تحریم آمریکا علیه ایران قرار نگرفته اند و همچنان تمایل به همکاری با ایران دارند. بنابراین آمریکا نتوانست اجماع دنیای علیه ایران تشکیل دهد و حتی روسیه و چین هم از آمریکا تبعیتی نداشتند که نشان دیگری از شکست آمریکا در به انزوا کشاندن ایران در عرصه بین المللی دارد و از طرفی بیانگر تنها ماندن آمریکا در عرصه دنیای است.

بهمن با اشاره به اهمیت ارتباط ایران با روسیه و چین در ابعاد اقتصادی و لزوم گسترش همکاری های تجاری با این دو کشور بیان داشت: یکی از مهمترین مسائل برای ایران فروش نفت ما به بازارهای دنیای و تداوم این موضوع است و همانطور که می دانید چین یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران به حساب می آید و تداوم فروش نفت ما به چین نشان از شکست سیاست به صفر رساندن فروش نفت ایران در بازارهای دنیای از سوی آمریکا دارد.

کارشناس مسائل بین الملل اضافه کرد: بنابراین ارتباط مستمر تجاری با روسیه و چین در وهله نخست می تواند تاثیر خوبی در فروش نفت ایران به بازارهای دنیای داشته باشد. با توجه به تفاهمات انجام گردیده میان ایران با روسیه و چین در خصوص استفاده از ارزهای ملی در تبادلات پولی و بانکی با یکدیگر، می توان امیدوار به دور زدن تحریم های آمریکا بود و حداقل نتیجه از قِبل ارتباطات مالی و بانکی با این دو کشور می تواند ضعیف کردن یا کم اثرکردن سیاست تحریم بانکی ایران در دنیا از سوی آمریکا باشد که این نیز برای ما اهمیت بالایی دارد.

وی با بیان اینکه چین و روسیه در حوزه تامین کالاهای اساسی و استراتژیک ایران می توانند تاثیرگذار باشند، اظهارداشت: سطح مبادلات اقتصادی میان ایران و چین در سال های گذشته بسیار قابل توجه بوده و این امیدواری وجود دارد که در دوران تحریم ها هم این سطح از تبادلات میان دو کشور تداوم داشته باشد و در حوزه های کالاهای استراتژیک، انتقال برخی فناوری ها و تجهیزات نوین و همینطور در حوزه انرژی همکاری ها تداوم داشته باشد.

بهمن در انتها اظهار داشت: اساس همکاری های سیاسی و اقتصادی ایران با دو کشور روسیه و چین به عنوان دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و دو قدرت اقتصادی در دنیا طبعاً بیانگر بی نتیجه ماندن سیاست تحریم و فشار علیه ایران از سوی آمریکا است و از طرفی نشان از ضعف آمریکا در تشکیل اجماع دنیای علیه ایران دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارتباط با روسیه و چین نشان از شکست سیاست منزوی کردن ایران دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با ارتباط با روسیه و چین نشان از شکست سیاست منزوی کردن ایران دارد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021