ارائه طرح تحریم ترکیه به اتهام بازداشت شهروندان آمریکایی

یک سناتور جمهوری خواه به همراه یک همکار دموکرات طرحی برای تحریم ترکیه به اتهام دست داشتن این کشور در بازداشت شهروندان آمریکایی به کنگره ارائه دادند.

ارائه طرح تحریم ترکیه به اتهام بازداشت شهروندان آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، راجر ویکر سناتور جمهوری خواه و بن کاردین سناتور دموکرات آمریکایی با ارائه یک طرح فراحزبی به کنگره این کشور به دنبال اعمال تحریم علیه ترکیه به اتهام بازداشت شهروندان آمریکایی و یکی از کارکنان محلی کنسولگری واشنگتن در ترکیه هستند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بنا بر طرح ارائه شده توسط این دو سناتور آمریکایی، این دو قانونگذار مدعی هستند که مقام های ترکیه مسئول بازداشت و زندانی کردن شهروندان آمریکایی و یک کارمند محلی ترکیه ای کنسولگری واشنگتن در ترکیه هستند و به همین دلیل باید علیه ترکیه تحریم هایی اعمال گردد.

سناتور ویکر و کاردین، از رئیس جمهور آمریکا خواسته اند که به دولت ترکیه در زمینه بازداشت های سیاسی در این کشور و احترام گذاشتن به حقوق بشر و آزادی های اساسی فشار بیاورد.

بن کاردین در بیانیه ای درباره این طرح خاطرنشان کرد: زندانی کردن آمریکایی ها و شهروندان ترکیه ای کارمند ایالات متحده توسط حکومت ترکیه، نقض آشکار حقوق بشر است. طرح ما این موضوع را به روشنی بیان می نماید که آمریکا کله شقی های ترکیه در این زمینه را تحمل نخواهد کرد.

ارائه طرح در باره اعمال تحریم علیه ترکیه در حالی انجام شده که تنش ها بین واشنگتن و آنکارا در مسائلی از قبیل خرید سامانه اس 400 روسیه همچنان ادامه دارد و آمریکایی ها به ترکیه درباره احتمال تحریم و توقف فروش جنگنده های اف 35 هشدار داده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ارائه طرح تحریم ترکیه به اتهام بازداشت شهروندان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه طرح تحریم ترکیه به اتهام بازداشت شهروندان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021