احتمال راه اندازی برترین تلسکوپ دنیا در اسپانیا به جای هاوایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، ستاره شناسان امیدوارند با امکان پذیرشدن استفاده از تلسکوپ یادشده بتوانند اطلاعات بیشتری از کهکشان های دوردست و نحوه شکل گیری دنیا جمع آوری نمایند، اما مردم بومی هاوایی می گویند قلهMauna Kea که برای استقرار این تلسکوپ 1.4 میلیارد دلاری در نظر گرفته شده مکانی مقدس و محل برگزاری آیین های مذهبی است و لذا با برگزاری تظاهرات مختلف کوشش دارند جلوی این کار را بگیرند.

احتمال راه اندازی برترین تلسکوپ دنیا در اسپانیا به جای هاوایی

به دنبال تداوم اعتراض های مردم بومی هاوایی جزیره لاپالما متعلق به اسپانیا به عنوان نقطه پشتیبان جایگزین در نظر گرفته شده و آنالیز ها نشان می دهد راه اندازی تلسکوپ یادشده در این بخش از دنیا هزینه بیشتری در مقایسه با این کار در هاوایی ندارد.

از سوی دیگر مردم محلی در لاپالما مخالفتی با راه اندازی تلسکوپ در این جزیره ندارند و قصد ندارند مانند اهالی هاوایی جهت حرکت کامیون ها را مسدود نمایند.

ستاره شناسان کماکان اصرار دارند تلسکوپ مذکور در هاوایی راه اندازی گردد، زیرا ارتفاع این منطقه بیشتر بوده، هوای آنجا خنک تر است و امکان مشاهده ستاره های بیشتری در آن محل وجود دارد. قرار است تصمیم گیری نهایی در این زمینه ظرف هفته های آینده صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "احتمال راه اندازی برترین تلسکوپ دنیا در اسپانیا به جای هاوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال راه اندازی برترین تلسکوپ دنیا در اسپانیا به جای هاوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021