اتحادیه اروپا 250 میلیون یورو به گرجستان اختصاص داده است

به گزارش آوای بورالان، بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام نمود که 250 میلیون یورو برای مدرنیزاسیون بخش بزرگراه شرق - غرب گرجستان، که اصلی ترین مسیر حمل و نقل جاده ای در این کشور است و همچنین بخشی از زیرساخت های اروپایی TEN -T اختصاص داده است.

اتحادیه اروپا 250 میلیون یورو به گرجستان اختصاص داده است

به گزارش خبرنگار گروه بین الملل آوای بورالان، به نقل از وستنیک قفقاز، Ports Europe در مقاله EU to lend €250 million to Georgia for improvement of the highway between Caspian and Black Seas می نویسد که یکی از اهداف نوسازی - بهبود ارتباط گرجستان با اروپا به وسیله بزرگراه است، که باکو در دریای خزر را به وسیله گرجستان با ترکیه و بنادر گرجی پوتی و باتومی در دریای سیاه. متصل می نماید.

نزدیک به 100 کیلومتر از بزرگراه 410 کیلومتری مدنیزه خواهد شد که باعث بهبود شرایط ایمنی و ترافیک، کاهش زمان سفر و هزینه سفر و اصطکاک اتومبیل خواهد شد. وام بانک سرمایه گذاری اروپا توسط پادمان جامع اتحادیه اروپا تامین می گردد. به عنوان یک نهاد مالی اتحادیه اروپا، بانک سرمایه گذاری اروپا خارج از مرزهای اتحادیه اروپا، سیاست های خارجی این بلوک را به طور مستقیم اجرا می نماید.

آزادراه شرق - غرب - مهمترین راه حمل و نقل جاده ای در گرجستان است که رانندگان آذربایجانی و ارمنستانی که به مقصد بندرهای دریای سیاه و ترکیه در حرکتند از آن استفاده می نمایند و همچنین برای رفت و آمد در مسیر طولانی مدت تفلیس نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این بزرگراه همچنین بخشی از کوریدور پان اروپایی است که اتحادیه اروپا را به آسیای مرکزی به وسیله قفقاز و بخشی از برنامه حمل و نقل دریایی اروپا-قفقاز و آسیا (TRACECA) پیوند می دهد.

نوسازی بزرگراه شرق-غرب، که از سال 2006 شروع شده است، یکی از اولویت های اصلی گرجستان محسوب می گردد. هدف این پروژه تقویت موقعیت کشور به عنوان کانال اصلی تجارت منطقه ای است.

با حمایت از این پروژه، صندوق سرمایه گذاری همسایگی اتحادیه اروپا (NIF) و بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) به یکپارچگی منطقه ای یاری می نمایند. NIF به طور رسمی در سال 2008 راه اندازی شد و نام آن به پلت فرم سرمایه گذاری همسایگی تغییر یافت.

هدف از این مکانیزم مالی، اختصاص بودجه اضافی برای پروژه های زیربنایی سرمایه ای در زمینه هایی مانند حمل و نقل، انرژی، محیط زیست و توسعه اجتماعی در کشورهای عضو شرکای اتحادیه اروپا می باشد که تحت پوشش سیاست همبستگی اروپا (ENP) واقع شده است.

این برنامه ها با جمع آوری منابع از بودجه اتحادیه اروپا، کشورهای عضو این بلوک و استفاده از آنها برای جذب وام از موسسات مالی اروپا و نیز یاری های کشورهای عضو شریک ENP اجرایی می گردد.

در سپتامبر 2018 هیئت مدیره بانک توسعه آسیایی (ADB) وام 300 میلیون دلاری را برای تأمین ساخت بخش چهارراهی بزرگراه شرق-غرب میان خِوی و اوبیسی گرجستان، به طول 12 کیلومتر تصویب کرد.

بزرگراه شرق-غرب، که بخشی جدایی ناپذیر از یکی از شش مسیر اصلی ارتباطات کشورهای همکاری اقتصادی منطقه آسیای مرکزی است، حدود 60 درصد تجارت خارجی گرجستان را در اختیار دارد، گرچه تنها حدود 2 درصد کل شبکه جاده ای کشور را اشغال نموده است. در این بزرگراه حدود 13000 وسیله نقلیه در روز با افزایش بیش از 10 درصد ترافیک سالیانه از سال 2005 تردد دارند.

بانک جهانی، بانک توسعه آسیا، آژانس همکاری بین المللی ژاپن (JICA)، بانک سرمایه گذاری اروپا، بانک توسعه چین و بانک اروپایی بازسازی و توسعه، تامین مالی پروژه های مختلف برای بهبود و توسعه بزرگراه شرق - غرب را فراهم می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اتحادیه اروپا 250 میلیون یورو به گرجستان اختصاص داده است" امتیاز دهید

1 کاربر به "اتحادیه اروپا 250 میلیون یورو به گرجستان اختصاص داده است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا 250 میلیون یورو به گرجستان اختصاص داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021