آمریکا مجددا درباره همکاری با هوآوی به آلمان هشدار داد

فرمانده آمریکایی ناتو در اروپا آلمان را تهدید نموده است که اگر همچنان بر همکاری با شرکت چینی هوآوی در پروژه نسل پنجم اینترنت تاکید کند همکاری های نظامی با این کشور در ناتو محدود خواهد شد.

آمریکا مجددا درباره همکاری با هوآوی به آلمان هشدار داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، دولت آمریکا مجددا به آلمان درباره مشارکت با شرکت چینی هوآوی در پروژه نسل پنج اینترنت هشدار داده و برلین را تهدید کرد.

این بار آمریکا آلمان را تهدید نموده است که در صورت مشارکت با شرکت هوآوی همکاری های نظامی خود با این کشور در ناتو را محدود خواهد نمود.

کورتیس اسکاپاروتی، فرمانده آمریکایی نیروهای ناتو در اروپا در نشستی در کننگره آمریکا خاطرنشان کرد که اگر برلین بر همکاری با شرکت هوآوی تاکید نموده و شبکه های ارتباطی همراه نسل پنجم آن به بخشی از شبکه های ارتباطی نظامی آن تبدیل گردد ناتو دیگر از این راه با همکاران آلمانی خود ارتباط برقرار نمی نماید. به گفته وی این برای ما یک مشکل خواهد بود.

آمریکا چندی پیش هم برلین را در صورت همکاری با شرکت چینی هوآوی به محدودیت در همکاری های اطلاعاتی تهدید نموده بود.

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان اخیراً در نامه ای تهدیدآمیز به وزارت اقتصاد آلمان تهدید نموده است که در صورت مشارکت برلین با شرکت چینی هوآوی در ساخت نسل پنج اینترنت همکاری های اطلاعاتی خود را با این کشور کاهش داده و یا آن را محدود می نماید.

به نوشته رسانه های آلمانی، سفیر آمریکا در آلمان در این نامه هشدار داده است که در صورت همکاری با شرکت هوآوی، اطلاعات امنیتی کمتری را نسبت به قبل در اختیار آلمان خواهد گذاشت.

چندی پیش نیز وزیر امور خارجه آمریکا به کشورهای اروپایی درباره به کارگیری فناوری شرکت هوآوی هشدار داده بود.

دونالد ترامپ قانونی را امضا نموده است که دولت آمریکا را از معامله با شرکت هایی که فناوری هوآوی را به کار می گیرند منع می نماید.

در همین راستا، ریچارد گرنل سفیر آمریکا مدعی شد که در صورت مشارکت هوآوی یا دیگر شرکت های چینی در پروژه اینترنت نسل 5 آلمان، واشنگتن دیگر نمی تواند همکاری اطلاعاتی با برلین را در سطح فعلی حفظ کند.

وی در نامه خود خطاب به وزیر اقتصاد آلمان، مدعی شد: سیستم های ارتباطی امن برای همکاری اطلاعاتی نظامی 2 کشور ضروری هستند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان البته تهدید اخیر ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان علیه کشورش در صورت همکاری با شرکت چینی هوآوی را رد نموده است.

وی در ارتباط با تردیدهای امنیتی واشنگتن گفته است که برای دولت آلمان امنیت دارایی ارزشمندی بخصوص در گسترش شبکه های اینترنتی نسل پنجم است. بنابراین ما برای خودمان استانداردهایی را تعیین می کنیم.

مرکل چندی پیش شرایطی را برای مشارکت شرکت هوآوی چینی در پروژه اینترنت نسل پنجم آلمان قرار داده است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا به حال واکنش های متفاوتی را به درخواست آمریکا درباره عدم مشارکت با شرکت هوآوی چین در اینترنت نسل پنجم خود نشان داده اند. نخست وزیر بلژیک در این باره گفته است که در حال آنالیز این مسئله است.

شرکت هوآوی هم به سفیر آمریکا و نامه تهدید آمیزش به آلمان انتقاد وارد نموده است. وینسنت پانگ، رئیس بخش اروپای غربی و از اعضای هیات مدیره شرکت هوآوی در این باره به روزنامه هندلزبلات گفته است که وی در واکنش به نامه ریچارد گرنل تنها می تواند سر خود را تکان دهد. وی تاکید نمود که به اعتقاد من یک کشور نباید از قدرت سیاسی خود برای آسیب رساندن به یک شرکت تجاری استفاده کند.

تا به حال کشورهای استرالیا و نیوزیلند از خواسته آمریکا درباره هوآوی تبعیت نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمریکا مجددا درباره همکاری با هوآوی به آلمان هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مجددا درباره همکاری با هوآوی به آلمان هشدار داد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021