آلمانی ها آزمایشگاه تخصصی پهپاد راه اندازی کردند

در شرایطی که هواپیماها از دهه ها قبل آزمایش های مختلفی را برای آنالیز استحکام در برابر جریان هوا و برخورد با پرنده ها پشت سر می گذارند، قرار است این خدمات به زودی برای پهپادها هم ارائه گردد.

آلمانی ها آزمایشگاه تخصصی پهپاد راه اندازی کردند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از نیواطلس، آزمایش های استاندارد برای آنالیز میزان استحکام پهپادها یا تبعات برخورد آنها با هواپیماها تا به حال انجام نشده است، اما موسسه آلمانی فرانهوفر میخواهد از این به بعد چنین آزمایش ها و آنالیز هایی را انجام دهد.

بعضی شرکت های سازنده پهپادها سیستم هایی را بر روی آنها نصب نموده اند تا جلوی ورود آنها را به نواحی مورد محافظت مانند فرودگاه ها و غیره بگیرند، اما این سیستم ها لزوما با دقت بالا عمل نمی نمایند. با توجه به همین موضوع آنالیز سرنوشت برخورد یک پهپاد با یک هواپیما لازم است. زیرا با این کار می توان دریافت که باتری ها و موتورهای پهپادها در صورت برخورد با یک هواپیما می توانند مشکل جدی برای آن به وجود آورند یا خیر.

در جریان آزمایش طرف آلمانی یک پلاک آلومینیومی با ضخامت هشت میلیمتر به سمت یک پهپاد پرتاب شد تا نتیجه این برخورد معین گردد. سرعت حرکت این پلاک 155 تا 255 متر در ثانیه بوده است.

قرار است در آینده از قطعات دیگری از جنس فیبر کربنی و غیره نیز در این برخوردها استفاده گردد تا نتایج آنها مورد آنالیز قرار بگیرد. پهپادها معمولا در حدود 3 کیلوگرم وزن دارند و برخورد آنها با هواپیماها گاهی آسیب هایی به موتور، شیشه جلو کابین خلبان، پره ها و بال ها و غیره وارد می نماید. آزمایش های دقیق می تواند کسب اطلاع دقیق از تبعات این برخوردها را ممکن کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آلمانی ها آزمایشگاه تخصصی پهپاد راه اندازی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمانی ها آزمایشگاه تخصصی پهپاد راه اندازی کردند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021