آلبروبلو، شهری باستانی با خانه های کله قندی در ایتالیا

به گزارش آوای بورالان، شهر کوچک آلبروبلو (Alberobello) در منطقه Puglia و در قسمت پاشنه چکمه ایتالیا قرار گرفته است. این شهر شگفت‌انگیز به خاطر معماری منحصر به فرد و قدیمی خانه‌هایش در بین گردشگران تور ایتالیا مشهور است. خانه‌های کوچک این شهر به سبک ترولی (Trulli) و با سقف‌های مخروطی شکل سنگی ساخته شده‌اند. این بناها به خوبی حفظ شده‌اند و در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارند. تخمین زده می‌شود این بناها از قرن چهاردهم به بعد ساخته می‌شدند.

آلبروبلو، شهری باستانی با خانه های کله قندی در ایتالیا

هدف ساخت خانه‌هایی به سبک ترولی عدم پرداخت مالیات بوده است. از آنجا که قطعه قطعه کردن این ساختمان‌ها به سرعت قابل انجام بوده، در نتیجه این مکان به عنوان شهر شناخته نمی‌شده و در نتیجه از پرداخت مالیات معاف بوده است. امروزه این ساختمان‌های کوچک به جاذبه اصلی این شهر تبدیل شده‌اند. مسافران تور ایتالیا برای قدم زدن در کوچه‌های باریک شهر و لذت بردن از معماری اصیل این خانه‌ها به این مکان می‌آیند. تعدادی زیادی فروشگاه و موزه به توریست‌هایی که به این شهر می‌آیند خوش‌آمد می‌گویند. یکی از جذاب‌ترین کارهایی که می‌توانید در این شهر انجام دهید، اقامت در یک هتل ترولی است؛ جایی که می‌توانید روح واقعی این شهر تاریخی را تجربه کنید.

در زمان تور ایتالیا می‌توانید در این شهر بگردید، از خانه‌های ترولی منحصر به فرد و به خوبی حفظ شده لذت ببرید و یک شب را در یکی از آنها سپری کنید. آلبروبلو همچنین با شهرهای کوچک دیدنی دیگری احاطه شده که به فاصله کوتاهی در دسترس هستند. تمام سال برای رفتن به این نقطه از ایتالیا مناسب است. این شهر در منطقه آب و هوایی معتدل مدیترانه‌ای قرار می‌گیرد. شما می‌توانید به وسیله قطار از باری در مدت یک ساعت و نیم به این شهر برسید.

منبع: placestoseeinyourlifetime.com

به "آلبروبلو، شهری باستانی با خانه های کله قندی در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلبروبلو، شهری باستانی با خانه های کله قندی در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021