آفریقای جنوبی: چین به دنبال استعمار نوین در آفریقا نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، سیریل رامافوسا (Cyril Ramaphosa) رئیس جمهوری آفریقای جنوبی دقایقی پیش در مصاحبه با خبرنگاران خاطرنشان کرد که ادعای حمایت های استعماری چین از کشورهای این قاره کذب است.

آفریقای جنوبی: چین به دنبال استعمار نوین در آفریقا نیست

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی که برای شرکت در نشست رهبران چین و آفریقا در پکن به سر می برد، در این خصوص خاطرنشان کرد: اینکه برخی ادعا می نمایند چین می خواهد با سرمایه گذاری گسترده در آفریقا آن را به مستعمره خود تبدیل کند، صحیح نیست.

وی ادامه داد: نشست کنونی دیدگاه ایجاد استعمار نوین در آفریقا را رد نموده است.

این در حالیست که در نشست رهبران چین و آفریقا که امروز به میزبان شی جینگ پینگ رئیس جمهوری چین شروع شد، وی از کمک مالی پکن به قاره سیاه اطلاع داد.

رئیس جمهوری چین در سخنرانی شروع به کار این نشست خاطرنشان کرد: پکن 60 میلیارد دلار به آفریقا کمک مالی خواهد نمود. پکن رابطه با آفریقا را مهم دانسته و کمک مالی مذکور را در قالب سرمایه گذاری و تأمین مالی به ویژه در چارچوب حمایت از نهادها و شرکت ها در این کشور ها به آن ها رائه خواهد نمود.

بر اساس اعلام شی جینگ پینگ، چین در این راستا واردات برخی کالاها از آفریقا را نیز افزایش داده و انتشار اوراق قرضه برای نهادهای مالی آفریقا در چین را تسهیل می نماید.

این در حالیست که رهبرانی از قاره آفریقا امروز برای یک نشست دو روزه درباره همکاری چین و آفریقا در پکن حضور داشته و انتظار می رود مذاکرات جاری بر پروژه راه ابریشم جدید چین موسوم به طرح یک کمربند و یک جاده متمرکز باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آفریقای جنوبی: چین به دنبال استعمار نوین در آفریقا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آفریقای جنوبی: چین به دنبال استعمار نوین در آفریقا نیست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021