ضمن تبریک فرارسیدن ایام نوروز 98، به اطلاع می‌رساند، آوای بورالان  از روز شنبه سوم تا یکشنبه یازدهم فروردین بجز جمعه نهم از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز و پاسخگوی مسافرین عزیز می‌باشد.

آخرین آمار صادرات نفت ایران به آسیا، هندی ها نفت بیشتری خریدند

آمار کشتیرانی نشان داد واردات نفت ایران از سوی خریداران بزرگ آسیا در سپتامبر به 1.13 میلیون بشکه در روز رسید.

آخرین آمار صادرات نفت ایران به آسیا، هندی ها نفت بیشتری خریدند

به گزارش خبرنگاران، آمار رسمی و اطلاعات رهگیری نفتکش ها که از سوی رویترز منتشر شد، نشان داد چین، هند، ژاپن و کره جنوبی طی ماه میلادی گذشته مجموعا 1.13 میلیون بشکه در روز نفت از ایران وارد کردند که در مقایسه با سپتامبر سال 2017 به میزان 40.9 درصد کاهش نشان داد.

آمریکا پس از خروج از برجام، ایران را هدف تحریم های جدید قرار داد و تحریم های نفتی در پنجم نوامبر شروع خواهد شد. واشنگتن خریداران نفت ایران را برای به صفر رساندن وارداتشان از تهران تحت فشار قرار داده است. استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا هفته گذشته اظهار نموده بود دریافت معافیت از تحریم ها نسبت به دوران اوباما دشوارتر خواهد بود. با این حال در حالی که تنها چند روز به اجرای تحریم ها مانده است، ایران همچنان نفت زیادی می فروشد.

ژاپن مانند کره جنوبی بارگیری نفت ایران را موقتا متوقف نموده و امیدوار است بتواند این بار نیز از تحریم های واشنگتن معافیت بگیرد، اما به گفته منابع مطلع، سه خریدار دیگر شامل هند، چین و ترکیه در برابر خواسته آمریکا برای توقف خریدشان مقاومت می نمایند.

ایران نیز تاکید نموده صادرات نفتش را ادامه خواهد داد و تحریم های آمریکا بازارهای نفت را مطمئنا ملتهب می نمایند. محمد جواد ظریف، وزیر خارجه در مصاحبه اخیری گفته بود صادرات نفت ایران متوقف نخواهد شد. اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهوری - نیز هفته جاری اظهار کرد: با وجود تحریم ها، صادرات نفت ایران به پایین یک میلیون بشکه در روز نخواهد رسید.

واردات نفت هند از ایران در سپتامبر، 27 درصد نسبت به سپتامبر سال گذشته رشد کرد و به 527 هزار و 600 بشکه در روز رسید. خریداران هندی قصد دارند در نوامبر با وجود شروع تحریم ها، 9 میلیون بشکه نفت ایران را خریداری نمایند. میانگین واردات هند از ایران در فاصله ژانویه تا سپتامبر 592 هزار و 400 بشکه در روز بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21.3 درصد افزایش داشت.

اما واردات نفت کره جنوبی از ایران در سپتامبر برای نخستین بار از سپتامبر سال 2012 به صفر رسید.

طبق آمار رفینیتیو آیکان، واردات نفت چین از ایران در سپتامبر به 458 هزار بشکه در روز رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41.6 درصد کاهش نشان داد. با این حال میزان واردات این کشور در فاصله ژانویه تا سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.4 درصد رشد داشت و به 643 هزار و 869 بشکه در روز رسید.

بر اساس آمار وزارت بازرگانی ژاپن، توکیو واردات نفت ایران را در سپتامبر 31 درصد نسبت به سپتامبر سال گذشته کاهش داد و 148 هزار و 755 بشکه در روز نفت وارد کرد. میزان واردات ژاپن در فاصله ژانویه تا سپتامبر 164 هزار و 900 بشکه در روز بود که نسبت به سال گذشته 0.3 درصد کمتر بود.

میانگین مجموع واردات خریداران بزرگ آسیایی نفت ایران در فاصله ژانویه تا سپتامبر سال جاری به یک میلیون و 614 هزار و 363 بشکه در روز رسید که در مقایسه با سال گذشته 5.4 درصد کاهش نشان داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آخرین آمار صادرات نفت ایران به آسیا، هندی ها نفت بیشتری خریدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با آخرین آمار صادرات نفت ایران به آسیا، هندی ها نفت بیشتری خریدند

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021