آثار موزه ملی ایران از چین بازگشت

15 قلم آثار تاریخی- فرهنگی به نمایش درآمده در نمایشگاه شکوه تمدن های آسیا پس از سه ماه به سلامت به کشور بازگشت.

آثار موزه ملی ایران از چین بازگشت

خبرگزاری مهر: این آثار در موزه ملی چین در شهر پکن به نمایش گذاشته شد و با خاتمه کار نمایشگاه مذکور در روز یکشنبه 3 شهریورماه 1398 وارد کشور شد. موزه ملی چین پیروز شد با بهره گیری از طراحی بسیار باشکوه، نحوه چیدمان مناسب آثار، پخش نماهنگ بسیار زیبا در ورودی نمایشگاه و بهره مندی از ابزارهای مدرن دیجیتال عملکرد بسیار پیروزی در جذب بازدیدکنندگان و ارتقای دانش آن ها داشته باشد.

مطابق با اعلام موزه ملی چین بیش از دو میلیون نفر طی این مدت از موزه مذکور و نمایشگاه های موقت آن بازدید کردند، این بازه زمانی کوتاه نشان دهنده پیروزیت این رویداد بین المللی است.

موزه ملی ایران در نمایشگاه شکوه تمدن های آسیا با 15 اثر تاریخی-فرهنگی متنوع شرکت کرد که قدیمی ترین آن سنگ پی بنای تخت جمشید مربوط به داریوش هخامنشی بود.

از دیگر آثار می توان به ریتون سفالی دماوند از دوره اشکانیان، سردیس گچی حاجی آباد فارس، بشقاب برنزی با نقش گریفون و آبگینه هایی از شوش و گیلان از دوره ساسانی، سفالینه و کاشی زرین فام از شهرهای باستانی تخت سلیمان و گرگان، چینی های آبی سفید از مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی، کره برنجی به عنوان ابزار ستاره شناسی از دوره سلجوقی اشاره نمود.

نمایشگاه شکوه تمدن های آسیا 23 اردیبهشت ماه 1398 با حضور وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین، سفرای کشورها، مقامات عالی رتبه سیاسی فرهنگی بیش از 22 کشور آسیایی و محمد کشاورز زاده سفیر ایران در پکن و هیئت همراه در موزه ملی چین گشایش یافت.

به "آثار موزه ملی ایران از چین بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار موزه ملی ایران از چین بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021