میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)

میدان مارین پلاتز (Marienplatz) در قلب شهر قدیمی مونیخ قرار گرفته و معروف‌ترین میدان شهر و یکی از جاذبه‌های محبوب مونیخ در میان تمامی مسافران تور آلمان است. این میدان بهترین مکان برای شروع تور مونیخ است، چرا که کلی جاذبه برای دیدن و کلی کار برای انجام در این میدان و خیابان‌های اطرافش وجود دارد. از مارین پلاتز تا بسیاری از مهم‌ترین مکان های دیدنی مونیخ تنها به اندازه یک پیاده‌روی کوتاه فاصله است.

میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)

تاریخ میدان مارین پلاتز مونیخ

قدمت میدان مارین پلاتز به قرن دوازدهم بر می‌گردد؛ این میدان توسط هنری دلیر (دوک باواریا) تاسیس شد و به عنوان محلی برای برپایی بازارهای قرون وسطایی، جشن‌ها و مسابقات مختلف استفاده می‌شد. در طول قرن‌های مختلف، ساختمان‌ها و یادبودهای متعددی در اینجا ساخته شدند. یکی از مشهورترین آنها مارین سویله (ستون مارین) است که در سال 1638 و به عنوان نشانی از پایان جنگ 30 ساله و حمله سوئدی‌ها ساخته شد. تغییرات تنها محدود به ساختمان‌ها نبودند؛ در زمان همه‌گیری وبا مردم شهر از مریم مقدس درخواست کردند تا شهرشان را محافظت کند. با اجابت دعایشان و به احترام او، نام میدان از شارنِن به مارین پلاتز به معنی میدان مریم مقدس تغییر پیدا کرد. مارین پلاتز تا سال 1807 به عنوان محلی برای برپایی بازار روز شهر استفاده می‌شد، تا این که در نهایت بازار به مکان دیگری منتقل شد. در زمان المپیک 1972 مونیخ، میدان به یک محدوده مختص عابران پیاده تبدیل شد. امروزه این میدان همچنان مرکزی پر جنب و جوش باقی مانده و هر روز میزبان هزاران نفر از مردم محلی و توریست‌های تور آلمان است.

جاذبه‌های مارین پلاتز مونیخ

وقتی به میدان مارین پلاتز مونیخ می‌رسید، اولین چیزی که می‌بینید ساختمان بی‌نظیر و تماشایی سالن شهر جدید (Neues Rathaus) است. این ساختمان حدود 100 متر طول دارد و نمای زیبا و پر از جزئیاتش، با صدها مجسمه، برجک‌ها و طاق‌های کوچک تزئین شده است. با این که نامش سالن شهر جدید است و ساختمان کهنه‌ای به نظر نمی‌آید، اما قدمتش به قرون وسطی بر می‌گردد. این ساختمان بین سال‌های 1867 تا 1909 به سبک گوتیک ساخته شده است. البته سالن شهر جدید در زمان جنگ جهانی دوم به طور کامل نابود شده بود؛ اما با همان نقشه و طرح قبلی و با سبک نئو گوتیک بازسازی شد. این ساختمان حالا منزلگاه موزه اسباب‌بازی است. مسافران تور آلمان در این موزه جالب‌توجه می‌توانند مجموعه‌ای از اسباب‌بازی‌های تاریخی منحصربه‌فرد از آمریکا و اروپا را ببینند.

میدان مارین پلاتز

ساعت برج سالن شهر هر روز در ساعت 11 صبح و 12 ظهر یک نمایش جالب توجه دارد. صدها نفر از مردم محلی و مسافران تور آلمان در این ساعت روبه‌روی برج جمع می‌شوند تا صدای ناقوس را بشنوند و نمایشی با حضور 32 عروسک اندازه واقعی که رویدادهای تاریخی باواریا را به تصویر می‌کشند را ببینند. در مرکز میدان مارین پلاتز مونیخ، ستون سینت مری قرار گرفته است. بالای این ستون یک مجسمه طلایی از مریم مقدس قرار دارد. در هر چهار طرف پایه این ستون، یک مجسمه قرار گرفته که نمادی از فائق آمدن شهر بر جنگ، گرسنگی، طاعون و کفر است.

جاذبه‌های اطراف مارین پلاتز مونیخ

برای بسیاری از مسافران تور آلمان، میدان مارین پلاتز مونیخ تنها نقطه شروع برای بازدید از دیگر جاذبه‌های شهر است. خیابان اصلی خرید شهر یعنی کافینگر استراسه از اینجا شروع می‌شود. برج‌های دوقلوی کلیسای Frauenkirche افق شهر مونیخ را تعریف می‌کنند؛ این کلیسا به فاصله کوتاهی از میدان قرار دارد. بزرگ‌ترین پارک شهر یعنی پارک انگلیسی هم به اندازه یک پیاده‌روی کوتاه از میدان مارین پلاتز فاصله دارد. در این پارک شما می‌توانید یک قایق پارویی کرایه کنید، در امتداد مسیرهای چوبی قدم بزنید و از طبیعت زیبای پارک لذت ببرید.

موقعیت "میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)" روی نقشه

به "میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)" امتیاز دهید

1 کاربر به "میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میدان مارین پلاتز مونیخ (آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021