!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

کاخ سان سوسی پوتسدام (آلمان)

کاخ سان سوسی (Sanssouci Palace) و پارک بسیار زیبایش در حال حاضر یکی از مسحورکننده‌ترین مکان های دیدنی آلمان و یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌ها در میان مسافران تور برلین هستند. البته تاریخ ساخت این قصر به دوره‌ای بر می‌گردد که هنوز کشوری به نام آلمان (آن طور که ما می‌شناسیم)، در نقشه وجود نداشت. کاخ سان سوسی توسط فردریچ بزرگ (پادشاه پروس) و به عنوان یک اقامتگاه تابستانی ساخته شد. معنی لغوی سن سوسی "با خیال آسوده" است؛ این قصر و پارک فوق‌العاده زیبایش همچنان حال و هوای جادویی خود را حفظ کرده‌اند و به بازدیدکنندگانشان همان آسودگی و آرامش را انتقال می‌دهند. کل مجموعه کاخ سانسوسی به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است.

کاخ سان سوسی پوتسدام (آلمان)

فردریچ بزرگ برای ساده‌زیستیش مشهور بود. تصویری روشن از این سبک زندگی بی‌تکلف را می‌توان در یکی از گفته‌هایش یافت: "تاج سلطنت به سختی یک کلاه حساب می‌شود، آن هم کلاهی که اجازه می‌دهد باران به داخلش بریزد". بدون نمایشی از شکوه و جلال، ولی با یک انضباط شخصی قابل‌توجه، او سرنوشت پادشاهی پروس را در قرن هجدهم در دست داشت. او کاخ مورد علاقه‌اش را بر روی یک زمین مرتفع پوشیده شده با تاکستان‌ها و بین سال‌های 1745 تا 1747 در نزدیکی شهر پوتسدام ساخت. این کاخ تنها یک اقامتگاه تابستانی و مکان مورد علاقه‌اش برای ماندن نبود، سن سوسی به پناهگاه روحانیش تبدیل شده بود، جایی که می‌توانست در زمان سختی‌ها، برای جستجوی آرامش درونی و در معیت سگ‌هایش به آن پناه ببرد. فردریچ مخالف انجام دادن کوچکترین کارهای تعمیراتی در کاخ سان سوسی بود تا جایی که گفته بود: "باشد که تنها در زمان حیات من پابرجا بماند".

خوشبختانه، آرزویش به حقیقت نپیوست و امروزه کاخ سان سوسی ذره‌ای از افسون و جادوی خاصش را از دست نداده و همچنان می‌تواند مسافران تور آلمان را در اولین نگاه شیفته خود کند. اتاق‌ها همچنان طراحی‌های شیک و مبلمان اصلی‌شان را دارند و پارک‌ها و باغ‌های اطراف، همراه با قصر جدید (Neues Palais)، تالارهای جدید (Neue Kammern)، خانه چینی، نارنجستان و قصر شارلوتنهوف بیشتر از هر زمان دیگری خیره‌کننده و زیبا هستند. فردریچ خواسته بود که بعد از مرگش در سردابی در بالاترین بخش تاکستان و نزدیک به جایی که سگ‌های گِرِی‌هوند مورد علاقه‌اش دفن شده بودند به خاک سپرده شود، اما برآورده شدن این وصیتش و تدفین مجددش در کاخ، تا سال 1991 به طول انجامید. بر روی سنگ قبرش این چنین نوشته شده: "آنگه که وقتش برسد، در آرامش اینجا خواهم بود."

Sanssouci Palace

بازدید از کاخ سان سوسی در تور آلمان

هر سال در تابستان پارک کاخ سان سوسی به یک صحنه بزرگ برای برگزاری رویدادهای مختلف تبدیل می‌شود. طنین موسیقی جاز و کلاسیک در گوشه گوشه پارک پراکنده می‌شود و یک نمایش آتش‌بازی بی‌نظیر و روشن شدن آسمان شب، خاتمه‌بخش این رویدادهای جذاب است. بد نیست در تور برلین، برنامه بازدید از کاخ سانسوسی را با این رویدادها همزمان کنید. اگر دوست دارید در تور آلمان از دیگر کاخ‌های دوران پروس دیدن کنید، می‌توانید یک بلیت ویژه را تهیه کنید که در تمام کیوسک‌های اطلاعات توریستی برلین در دسترس است. از ماه نوامبر تا مارس کاخ از ساعت 10 صبح تا 4.30 بعدازظهر به روی عموم باز است. از آوریل تا اکتبر ساعت کاری تا 5.30 بعدازظهر ادامه خواهد داشت. دقت داشته باشید که مجموعه کاخ روزهای دوشنبه بسته است.

ساعات بازدید
10 صبح تا 4.30 بعدازظهر
هزینه ورودی
19 یورو

موقعیت "کاخ سان سوسی پوتسدام (آلمان)" روی نقشه

منبع: visitberlin.de

به "کاخ سان سوسی پوتسدام (آلمان)" امتیاز دهید

6 کاربر به "کاخ سان سوسی پوتسدام (آلمان)" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سان سوسی پوتسدام (آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021