ضمن تبریک فرارسیدن ایام نوروز 98، به اطلاع می‌رساند، آوای بورالان  از روز شنبه سوم تا یکشنبه یازدهم فروردین بجز جمعه نهم از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز و پاسخگوی مسافرین عزیز می‌باشد.

میدان رومی، رم (ایتالیا)

مکان‌های کمی در کل جهان وجود دارند که به اندازه میدان رومی (Roman Forum) با تاریخ پر شده باشند. این مکان تاریخی در ایتالیای امروز، جایی بوده است که برای قرن‌ها در آن، در مورد سرنوشت اروپا تصمیم‌گیری می‌شده است. اگر چه که باقی‌مانده‌های این میدان تاریخی تنها گوشه‌ای از عظمت و شکوه این میدان را در زمان‌های باستان نشان می‌دهند، با این حال این مکان خاص با ستون‌های سنگی‌اش که همچنان ایستاده‌اند، طاق‌های پیروزی‌اش و باقی‌مانده‌های ساختمان‌هایی که زمانی بسیار مهم بودند، همچنان در قرن بیست و یکم برای بازدیدکنندگان تور ایتالیا شگفت‌انگیز است.

میدان رومی، رم (ایتالیا)

میدان رومی (با نام لاتین Forum Romanum) میدانی (محوطه عمومی) به شکل مستطیل است که با خرابه‌های چندین ساختمان دولتی باستانی از زمان روم باستان احاطه شده است و در حال حاضر در مرکز شهر رم قرار دارد. این محل باستانی، برای قرن‌ها مرکز زندگی عمومی رومیان بوده است. این جا مکانی برای جشن گرفتن و بزرگداشت پیروزی‌ها و رای‌گیری‌ها، محلی برگزاری سخنرانی‌های عمومی و محاکمه جنایتکاران، مسابقات گلادیاتورها و مرکز امور بازرگانی روم باستان بوده است. میدان رومی که در دره کوچکی بین تپه‌های Palatine و Capitoline قرار گرفته، امروزه تنها مجموعه‌ای گسترده از خرابه‌های ساختمان‌های باستانی است که هر سال 4.5 میلیون توریست تور اروپا را به سمت خود جلب می‌کند.

Roman Forum که در منطقه بین Piazza Venezia و کولوسئوم در شهر رم قرار گرفته است، یکی از مهم‌ترین محوطه‌های باستان‌شناسی در سراسر ایتالیا و البته در سراسر جهان است. سه هزار سال قبل دره‌ای که میدان رومی در آن قرار گرفته یک باتلاق بود، مکانی که بعدا به مرکز سیاسی و اجتماعی یکی از بزرگترین امپراتورهای زمان‌های باستان تبدیل شد. این تالاب در قرن هفتم قبل از میلاد و با ساخت یکی از اولین سیستم‌های دفع فاضلاب در دنیا یعنی Cloaca Maxima خالی شد. کانال‌های این سیستم فاضلاب در رم در زمان حاضر نیز همچنان کار می‌کنند. این منطقه سپس توسعه پیدا کرد و در انتهای قرن هفتم قبل از میلاد، مکان تعداد زیادی بازار و مرکزی برای فعالیت‌های اجتماعی بود.

در مدت 1400 سال فعال بودن (قرن هشتم قبل از میلاد تا 600 سال بعد از میلاد)، میدان رومی، ساختمان‌ها و بناهای متعددی را به خود دیده است. این بناها را می‌توان به سه دسته تقسیم‌بندی کرد: سازه‌های باستانی که می‌توان آن‌ها را به صورت خرابه یا ساختمان‌های بازسازی شده دید، سازه‌هایی که به طور کامل نابود شده‌اند یا برای مدت مشخصی وجود داشته‌اند و کلیساهایی که در زمان مسیحیت ساخته شده‌اند. بسیاری از بناهای تاریخی میدان رومی در حقیقت در دوره پادشاهی (753 قبل از میلاد تا 509 قبل از میلاد) و دوره جمهوری (509 قبل از میلاد تا 27 بعد از میلاد) ساخته شده‌اند؛ اگر چه که بیشتر این سازه‌ها یا نابود شده‌اند یا برای چندین بار بازسازی شدند. خرابه‌هایی که امروز باقی مانده‌اند و می‌توانید آن‌ها را در مدت تور ایتالیا ببینید، مربوط به سال‌های 27 تا 476 بعد از میلاد هستند.

از مهمترین مکانهایی که در بازدید از میدان رومی در تور ایتالیا می‌توانید ببینید می‌توان معبد Antoninus Pius، معبد Castor و Pollux، معبد Saturn، طاق Septimius Severus، ساختمان Curia، معبد Vesta، خانه الهه‌ها و طاق Titus را نام برد. Curia، محل ملاقات سنای روم، یکی از حفظ شده‌ترین ساختمان‌های میدان رومی است. این سازه وقتی در قرن هفتم به یک کلیسا تبدیل شد، از آسیب‌های بیشتر در امان ماند. این ساختمان ساده و بدون تزئینات (هم در داخل و هم در بیرون) می‌توانسته 300 سناتور را در خود جای دهد.

توصیه‌هایی برای بازدید از میدان رومی

میدان رومی آن قدر وسیع است و اغلب آن قدر شلوغ که سخت می‌شود متوجه شد چه خبر است و چه چیزهایی کجا اتفاق افتاده‌اند. به همین دلیل است که شرکت در تورهای راهنمای میدان رومی که از هدست استفاده می‌کنند و یک راهنمای حرفه‌ای دارند، می‌تواند شما را برای داشتن تجربه‌ای بهتر از این مکان کمک کند. اگر برای بازدید از این میدان چنین توری را انتخاب کنید می‌توانید به راهنمایی‌ها گوش داده و زمانی که مشغول عکس گرفتن هستید، از یکی از محبوب‌ترین و مهمترین جاذبه‌های توریستی ایتالیا لذت کامل را ببرید.

اگر دوست ندارید در هنگام بازدید از میدان رومی پیاده‌روی کنید، می‌توانید از تورهای Segway رم استفاده کنید. در این تور شما از کنار میدان رومی و دیگر جاذبه‌های باستانی رم گذشته و در حالی که بر روی این دوچرخه‌ی ایستاده در حال سواری هستید، به راهنمایی‌هایی راهنمایتان از طریق هدست صوتی گوش می‌دهید.

بلیت میدان رومی 12 یورو قیمت داشته و یک بلیت دو روزه است و شامل بازدید از تپه Palatine و Colosseum نیز می‌شود و می‌توانید آن را در هر یک از این سه محل خریداری کنید. وقتی به ایتالیا می‌روید اگر به تنهایی خواستید از این مکان‌ها دیدن کنید می‌بایست این بلیت را تهیه کنید. توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید با این بلیت دو بار وارد هر یک از این مکان‌ها شوید. بهترین زمان برای بازدید از این مکانها، برای این که با صف‌ها و انبوه جمعیت روبرو نشوید صبح‌های زود و حول و حوش ظهر است. این زمان بسیاری از مسافران، برای ناهار این مکان را ترک می‌کنند. برای بازدید از میدان رومی، کفش راحتی همراه داشته باشید. میدان رومی محوطه‌ای بزرگ و پوشیده شده با سنگ‌های ناهموار است. بیشتر محوطه میدان رومی سایه ندارد بنابراین سعی کنید کلاه و مقدار زیادی آب همراه ببرید.

رفتن به میدان رومی

برای رفتن به میدان رومی می‌توانید از مترو رم استفاده کنید. خط آبی مترو را سوار شده و در ایستگاه Colosseo پیاده شوید. یک راه بهتر برای رسیدن به ورودی میدان، استفاده از تعداد زیادی خطوط اتوبوس عمومی است که در ایستگاه Piazza Venezia ایستگاه دارند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دیدن جاذبه‌های گردشگری رم در مدت تور ایتالیا استفاده از اتوبوس‌های بپر بالا، بپر پایین توریستی است که در میدان رومی نیز توقف دارند.

آدرس
ایتالیا، رم، جاده Via dei Fori Imperiali
ساعات بازدید
8.30 صبح تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب

موقعیت "میدان رومی، رم (ایتالیا)" روی نقشه

به "میدان رومی، رم (ایتالیا)" امتیاز دهید

1 کاربر به "میدان رومی، رم (ایتالیا)" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با میدان رومی، رم (ایتالیا)

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021