ضمن تبریک فرارسیدن ایام نوروز 98، به اطلاع می‌رساند، آوای بورالان  از روز شنبه سوم تا یکشنبه یازدهم فروردین بجز جمعه نهم از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز و پاسخگوی مسافرین عزیز می‌باشد.

موزه خانه کامتینگ، بانکوک

باور کردنش سخت است که جایی آن قدر سرسبز و آرام مانند موزه خانه کامتینگ (Kamthieng House Museum) در جایی درست نزدیک به Asoke، یکی از شلوغترین تقاطع‌های سوخومویت، قرار گرفته، با هتل‌ها و اقامتگاه‌ها احاطه شده و در زیر سایه مرکز خرید ترمینال 21 مخفی شده است. چیدمان این خانه چوبی بازسازی شده، بیشتر حس یک دهکده تایلندی شمالی را دارد، تا این که در میان جنگل بتونی باشد. بازدید از این موزه در تور تایلند دیدی عالی از زندگی سنتی روستایی تایلندی به شما می‌دهد. البته اگر علاقه خاصی به تاریخ تایلند ندارید، ارزش سفر طولانی برای دیدنش را ندارد، اما اگر در این منطقه بودید حتما یک سری به آنجا بزنید.

موزه خانه کامتینگ، بانکوک

رفتن به این موزه در تور بانکوک آسان است. در طول جاده سوخومویت شماره 21 حرکت کرده و این موزه با نام دیگر Siam Society چند صد متر دور از تقاطع Asoke قرار گرفته است. این خیابان هم چند دقیقه پیاده‌روی از ایستگاه سوخومویت مترو و Asoke قطار هوایی فاصله دارد. از خروجی 1 مترو و از خروجی شماره 3 قطار هوایی بیرون بیایید.

Siam Society برای نبرد بی‌وقفه‌اش برای حفظ فرهنگ سنتی تایلندی مشهور است. با قدم زدن در اطراف زمین‌های Baan Kamthieng می‌توانید این موضوع را به وضوح مشاهده کنید. این موسسه توسط خانواده سلطنتی حمایت می‌شود و یک آرشیو غنی در کتابخانه مرجع نزدیکش دارد. ساختمان اینجا یک بار در زمان انتقال از چیانگ مای به بانکوک در دهه 60 و یک بار دیگر در سال 2001 بازسازی شده است. بازدید از این خانه‌ها در تور تایلند حس متفاوتی با خانه جیم تامپسون دارد؛ این ساختمان‌ها منزلگاه خانواده روستایی بوده‌اند، بنابراین چیزهای به نمایش گذاشته شده در آنها منعکس‌کننده فرهنگ روستایی در قرن نوزدهم است، به جای این که زندگی مجلل یک شخص ثروتمند در ابتدای قرن بیستم را نشان دهند. با این که این موزه موقعیت خوبی در مرکز شهر دارد، اما آن چنان پر طرفدار نیست، بنابراین به احتمال زیاد غیر از خودتان گردشگر دیگری را در این موزه نخواهید دید.

بازدید کامل از موزه در تور تایلند حدود یک ساعت طول می‌کشد ولی آنقدر جذابیت دارد که شما را سرگرم نگه دارد. آثار به خوبی نمایش داده شده‌اند و در میان آن‌ها می‌توانید انبار برنج، مجموعه‌ای از ابزارها و دستگاه قدیمی نخ‌ریسی برای ساخت پارچه ابریشمی را پیدا کنید. مجموعه شگفت‌انگیز از طلسم‌ها و خرده‌ریزها وجود دارد که باورهای تایلندی‌ها به ماورا الطبیعه را نشان می‌دهند. همه چیز در این موزه به خوبی توضیح داده شده‌اند تا به شما کمک کنند تصویری دقیق از تاریخ تایلند به دست بیاورید. این خانه همچنین برای کسانی که برای عکاسی به تور بانکوک آمده‌اند عالی است، چرا که خانه‌ها در کنار مراکز مدرن خرید تضادی جذاب به وجود آورده‌اند. بچه‌ها هم از انیمیشن جذابی که خانه را از دید یک مارمولک نشان می‌دهند لذت خواهند برد.

با این که جای غافلگیری است که چنین جای متفاوتی با محیط اطرافش در سوخومیت و Asoke پیدا کنید، با این حال Kamthieng یک موزه خارق‌العاده با نمایشگاه‌های فوق‌العاده جذاب است. اگر در تور تایلند از خانه جیم تامپسون خوشتان آمده و می‌خواهید نسخه روستایی زندگی در تایلند در 100 سال گذشته را ببینید این جایی است که باید بروید.

موقعیت "موزه خانه کامتینگ، بانکوک" روی نقشه

به "موزه خانه کامتینگ، بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با موزه خانه کامتینگ، بانکوک

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021